Robienie wagi oraz przygotowania do zawodów w sportach walki – video

Przemysław Michalak 24 lutego 2017 0

 Szykując się do boju

 

Wielu zawodników sportów walki decyduje się na weryfikowanie swoich umiejętności poprzez rywalizację z konkurentami w turniejach, zawodach lub pojedynczych walkach. Przez miesiące przygotowań na sali treningowej szlifują swoje umiejętności by ostatecznie zmierzyć się z przeciwnikiem pragnąć zwycięstwa.

Pierwsze etapy przygotowań są dość proste – mamy sztywny plan i realizujemy go, jednak etap końcowy – robienie wagi do zawodów, dobranie odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej stanowi dla zawodnika wyzwanie.
Jak utrzymać parametry motoryczne w okresie redukcji wagi do walki i jak nie doprowadzić do skrajnego wyczerpania organizmu? Co rzeczywiście powinniśmy robić w ostatnim etapie przygotowawczym – czy powinniśmy trenować? Czy powinniśmy brać udział w sparingach?

Odpowiedzi na te pytania zawiera poniższe video autorstwa naszego redaktora – Przemysława Michalaka. W formie słownej wypowiedzi na tle materiału z treningu bokserskiego w klubie MMA CZARNI w Słupsku przybliży Wam nieco powyższe zagadnienia.

Zapraszamy:

Komentarze