Recenzja „THE BOX” zestawu suplementów Fire Snake Nutrition cz.I

Łukasz Dróżdż 22 października 2013 0
RECENZJA FIRE SNAKE THE BOX

Dzięki uprzejmości firmy Fire Snake Nutrition, miałem okazję przetestować kilka produktów z nowej serii „THE BOX”, już niebawem dostępnej w szerszej sprzedaży. Wrażenia jakie dostarczył mi owy test były przeróżne, o czym w artykule poniżej.

Fire Snake The BOX

Fire Snake Nutrition i ich nowy kompleks „The BOX” kierowany do osób uprawiających CrossFit oraz wszelakie dyscypliny wytrzymałościowe.

ORANGE BOX HYBRID CREATINE MIX

Opis producenta:

ORANGE BOX to zaawansowany preparat kreatynowy wzbogacony o kompleks węglowodanów o niskim IG oraz jabłczan cytruliny.
Zawarte w ORANGE BOX jabłczan kreatyny (TCM) oraz chlorowodorek kreatyny (HCL) zostały zmieszane w takich proporcjach, by zapewnić maksymalny przyrost siły, przy jednoczesnym wyeliminowaniu niekorzystnych efektów, takich jak retencja wody podskórnej.

Skład:

Informacje żywieniowe
Wielkość porcji: 10 g (2 miarka)
Ilość porcji w opakowaniu: 50Wartość na porcję Kalorie 21 Mieszanka kreatyn 3750 mg Jabłczan kreatyny TCM 3000 mg Chlorowodorek kreatyny HCL 750 mg Jabłczan Cytruliny 1000 mg Potas 139 mg Sód 61 mg Magnex 32,5 mgSkładniki:
Mieszanka węglowodanów (izomatuloza, maltodekstryna, glukoza), Mieszanka kreatyn (jabłczan kreatyny TCM, chlorowodorek kreatyny HCL), jabłczan cytruliny, Potas, Sód, Magnez, Regulator kwasowości – kwas jabłkowy E296, Substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu E551, Aromat tropikalny.

Analiza:

Pierwsze co rzuca mi się w oczy, to brak precyzji w opisie produktu, mianowicie: „wzbogacony o kompleks węglowodanów o niskim IG”. Błąd polega na klasyfikacji i nazewnictwie; maltodekstryna oraz glukoza nie należą do tej grupy.

Producent nadgania jednak tą nieścisłość opisu składem: Dominująca część izomatulozy w owym kompleksie dodaje mu jakości.

Przyglądając się natomiast formą kreatyn użytych w ORANGE BOX zauważyć idzie dużą różnicę w proporcji jabłczanu do chlorowodorku kreatyny (4:1). Osobiste doświadczenie, oraz coraz szersze badania nad tematem skuteczności innych form niż monohydrat, sugerują mi zagranie typowo marketingowe. Jeżeli takowy zabieg nie wpływa na cenę produktu jest to jak najbardziej akceptowalne. W momencie odwrotnym, wolałbym jako konsument zapłacić trochę mniej za skład bazujący jedynie na jabłczanie kreatyny.

Przypadający 1 gram jabłczanu cytruliny na porcję, uważam za miły dodatek, lecz odczuwalny jako transporter składników odżywczych jedynie dla osób do około 75-80kg wagi.

Wrażenia:

Pierwsze wrażenia organoleptyczne bardzo pozytywne. Środek posiadał świetną rozpuszczalność. Kolor bardzo intensywny, zachęcający. Smak idealnie trafił w moje podniebienie w aspekcie suplementów z dziedziny około treningowych. Lekki, mało intensywny, czuć delikatną słodycz. Patrząc pod kątem utrzymania długiej suplementacji oraz spożywaniem codziennych porcji takiego środka, jest to naprawdę świetnie rozwiązanie.

Działanie ORANGE BOX również oceniam jako dobre. Jako osoba przygotowująca się do startów, od wielu dni trzymająca rygorystyczną dietę, skuszony etykietą zastosowałem produkt jako preworkout. Organizm bardzo czuły na węglowodany, świetnie zareagował na dawkę zawartą w porcji. Cytrulina przy mojej aktualnej wadze również zdała egzamin jako tzw. „pomper” (przy treningu obwodowym, co uważam za mały sukces tego produktu).

Podsumowanie:

Na stronie Fire Snake Nutrition owy matriks kreatynowy dostępny jest w cenie 59zł (50 porcji). Zakładając, że jest to cena detaliczna i możemy spodziewać się trochę innego pułapu wśród dużych sieci sprzedaży suplementów, uważam tą kwotę za uczciwą.

Pozytywy Negatywy
+ Dodatkowe zastosowanie przed treningowe (nie tylko jako post workout)
+ Dominująca dawka izomatulozy
+ Cena za porcję
+ Smak
– Błędy w opisie (złe nakierowanie konsumenta)
– Niekoniecznie potrzebny dodatek chlorowodorku kreatyny (wpływ na cenę)
Fire Snake Logo

Fire Snake Nutrition jest stosunkowo młodą firmą na Polskim rynku sprzedaży suplementów. Nie każda ich propozycja była udana, jednak wygląda na to, że zestaw „THE BOX” będzie dopracowanym jak i opłacalnym pomysłem.

GREEN BOX WHEY PROTEIN BLEND

Opis producenta:

GREEN BOX to mieszanka białek serwatkowych o najwyższej jakości i zróżnicowanym czasie wchłaniania – połączenie ukierunkowano na osiągnięcie maksymalnego przyrostu suchej masy mięśniowej pożądanego w treningu funkcjonalnym i CrossFit, oraz w kulturystyce.
Wysoka zawartość Izolatu białek serwatkowych (WPI) oraz Hydrolizatu białek serwatkowych (WPH) gwarantuje błyskawiczne dostarczenie materiału budulcowego do mięśni, zaś dodatek Koncentratu białek serwatkowych (WPC) zapewnia większą niż w innych mieszankach zawartość aminokwasów rozgałęzionych BCAA, oraz L-Glutaminy.
Dodatkowym atutem takiego połączenia jest zbilansowany okres wchłaniania białka i jego bogaty aminogram.

Skład:

Informacje żywieniowe
Wielkość porcji: 30 g (1 miarka)
Ilość porcji w opakowaniu: 30Kalorie 119
Kalorie z tłuszczu 11
Białko 23,52 g
Tłuszcz ogółem 1,31 g
Węglowodany ogółem 1,95 g
Cukry 0,59 g
Błonnik 0,9 g
Wapń 0,78 g
Typowy profil aminokwasowy w 100g
L-Alanine 2800 mg
L-Arginine 3100 mg
L-Aspartic Acid 6200 mg
L-Cysteine 500 mg
L-Glutamine 18000 mg
Glycine 1700 mg
L-Histidine 2700 mg
L-Isoleucine 5700 mg
L-Leucine 12900 mg
L-Lysine 7400 mg
L-Methionine 3300 mg
L-Phenylalanine 4700 mg
L-Proline 9100 mg
L-Serine 5300 mg
L-Threonine 4300 mg
L-Tryptophan 1200 mg
L-Tyrosine 5100 mg
L-Valine 6000 mgSkładniki: Wysokiej jakości mieszanka izolatu białek serwatkowych (WPI), koncentratu białek serwatkowych (WPC) oraz hydrolizatu białek serwatkowych (WPH), pasta kakaowa (dla smaków czekoladowych), pasta kokosowa, ekstrakt wanilowy – części pałeczki wanilii, liofilizowane części owoców (dla smaków owocowych), Maltodekstryna, Izomatuloza, Kwas askorbinowy, Guma ksantanowa E415 – substancja zagęczająca.

Analiza:

Artykuły z półki odżywek białkowych ciężko poddawać dokładnej analizie. Dopóki produkt nie zostanie przebadany pod kątem prawidłowości składu, możemy wzorować się jedynie na opisie twórcy danego towaru. Produkt zawiera w sobie ~80% białka, dodatkowo 10% jego składu stanowią dodatki tj. słodziki oraz guma ksantanowa. Mieści się więc on w standardowych przedziałach, jakie oferują konkurencyjne produkty. Frakcją dominującą w GREEN BOX’ie jest izolat białek serwatki, co zasługuje na plus od strony technicznej produktu, zaś użytkowej raczej jest miłym dla oka akcentem.

Wrażenia:

Do recenzji otrzymałem 2 rodzaje białka: Wanilie oraz Irlandzką kawę. Pierwszy rozpuściłem (bez problemowo) w 250ml wody, drugi w mieszance 100ml mleka na 150ml wody. W oby przypadkach smak był dla mnie akceptowalny, lecz nie powalający. Wyraziście słodki przez co czuć było delikatną goryczkę na końcu podniebienia. Bardziej kierowałbym się w kierunku Irlandzkiej kawy przy wyborze zakupu. Oceniam go, jako mniej nużący.

Podsumowanie:

Przypadnie do gustu osobą lubującym się w charakterystycznych mocnych smakach. Dodatkowo walorów nadają produktowi zawarte w nim drobne fragmenty prawdziwej wanilii.

Pozytywy Negatywy
+ Miks białek, z dominującą frakcją WPI
+ Naturalne dodatki tj. części pałeczki wanilii
– Wyrazisty, mocno słodki smak raczej dla wąskiego grona odbiorców
– Cena adekwatna do składu, jednak to wciąż produkt z serii „elite”

Autor: Łukasz Dróżdż

Komentarze