Możliwość komentowania Co robić, aby w jakiś sposób wspomóc Polskę? została wyłączona

Kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie sporo zamożnych krajów. Ciągle UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo bogate, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE to potęga. I choć w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dot. bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno w jednoznaczny sposób rzec…

Comments are closed.